Bayerni fiton ndaj Wolfsburgut dhe merr lidershipin në Bundesliga

09 Mars 2019

Bayern Munichu triumfoi ndaj Wolfsburgut me rezultat 6-0 në Bundesliga.

Bavarezët ishin dukshëm më të mirë dhe për skuadrën e Niko Kovac kjo ishte një fitore e lehtë.

Goli i parë në takim u shënua nga Serge Gnabry (34′), ndërsa pas tre minutash shënoi edhe Robert Lewandowksi.

#MiaSanMia #FCBWOB 3-0 pic.twitter.com/XwcHlJSFio

— FC Bayern München (@FCBayern) March 9, 2019

Festivali i golave në pjesën e dytë u fillua nga James Rodriguez (52′), ndërsa u vazhdua nga Thomas Muller (76′), Joshua Kimmich (82′) dhe Lewandowaki (85′).

Pas kësaj fitore Bayerni e merr kreun në Bundesliga, me pikë të barabarta me Borussia Dortmundin.

82' 5:0 #Kimmich
85' 6:0 #Lewandowski #FCBWOB pic.twitter.com/8vkTQML2KI

— FC Bayern München (@FCBayern) March 9, 2019

Ekipi i Kovac renditet në vendin e parë me 57 pikë, ndërsa Wolfsburgu ne pozitën e shtatë me 39 pikë.

Në xhiron e radhës Bayerni luan ndaj Mainz, kurse Wolfsburgu kundër Dusseldorf. /Telegrafi/

www.telegrafi.com