Bayerni fiton thellë ndaj Fortuna Dusseldorfit, marshon sigurt drejt titullit në Bundesliga

30 Maj 2020

Bayern Munichu ka fituar me rezultat të thellë 5-0 ndeshjen e tyre në shtëpi ndaj Fortuna Dusseldorfit, e vlefshme për javën e 29-të në Bundesliga.

Bavarezët kanë arritur edhe fitoren e katërt radhazi pas rikthimit të Bundesligas pas më shumë se dy muajve pas pezullimit shkaku i pandemisë së coronavirusit.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të madh dhe raste të shumta të Bayernit, të cilët arritën të shënojnë edhe tri gola.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 15-të dhe ishte Mathias Jorgensen, i cili shënoi autgol për epërsinë 1-0 të Bayernit.

Benjamin Pavard (29’) arriti të dyfishojë epërsinë në 2-0, ndërsa Robert Lewandowski (43’) shënoi për 3-0.

This is fun 🍿

🔴⚪ #FCBF95 3-0 pic.twitter.com/OF4IR70yHK

— FC Bayern English (@FCBayernEN) May 30, 2020

Në pjesën e dytë, përsëri ishte Bayerni që dominoi dhe arriti të shënojë edhe dy gola për të siguruar fitoren e radhës.

Lewandowski (50’) shënoi për 4-0, ndërsa goli i Alphonse Davies në minutën e 52-të doli të jetë goli i rezultatit përfundimtar 5-0.

That'll do. ⭐⭐⭐⭐⭐#FCBF95 #MiaSanMia pic.twitter.com/4xYfNYv5uE

— FC Bayern English (@FCBayernEN) May 30, 2020

Pas kësaj fitore, Bayerni e sheh veten në pozitën e parë me 67 pikë apo dhjetë më shumë se Borussia Dortmundi i dyti me një ndeshje më pak.

Në ndeshjen e radhës, Bavarezët udhëtojnë te Bayer Leverkuseni, ndërsa Fortuna Dusseldorfi e pret Hoffenheimin. /Telegrafi/  

Pavard with VAR celebration📺pic.twitter.com/180Z5zXdGZ

— VBET News (@VBETnews) May 30, 2020

What a build up and what a goal. Lewandowski 28th league goal of the season. Phenomenon 🔥 pic.twitter.com/jaxKwnCV0I

— , (@RegistaGilmour) May 30, 2020

⚽️ Bayern Munich vs Fortuna Dusseldorf | Lewandowski (GOAL!!!) 50' pic.twitter.com/QdkSFrfUPt

— D9INE FOOTBALL (@D9INE_ELITE) May 30, 2020

Alphonso Davies rouba a bola e faz seu gol.

FC Bayern 5×0 Fortuna Düsseldorf pic.twitter.com/S5sqVEWqGL

— Bayern München Brasil (@MunchenBrasil) May 30, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com