Bayerni heq dorë nga transferimi i Sane

03 Qershor 2019

Bayern Munichu duket se është pajtuar me dështimin e transferimit të Leroy Sane nga Manchester City në këtë afat kalimtar.

Anësori i skuadrës angleze ishte bërë prioritet i bavarezëve në këta muajt e fundit, mirëpo tani duket se transferimi nuk do të ndodhë.

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoeness, ka bërë të ditur se ata nuk duan të rrezikojnë me një dënim nga FIFA për shkak të shkeljes së rregullit financiar, pasi Manchester City kërkon mbi 100 milionë euro.

Uli Hoeness (Foto: Sebastian Widmann/Getty Images For Paulaner/Guliver)

Sane ka dështuar në sezonin që lamë pas ta zinte vendin e titullarit, pasi Pep Guardiola më shumë besonte te Raheem Sterlingu dhe Bernardo Silva, madje edhe te Riyad Mahrez.

Lexo po ashtu: Bayerni bën ofertën e parë zyrtare për Sanen

“Duhet tĂ« jeni skeptikĂ« paksa. VĂ«shtirĂ« se mund tĂ« ndodhĂ« njĂ« marrĂ«veshje e tillĂ«â€, ka thĂ«nĂ« Hoeness kur Ă«shtĂ« pyetur nĂ« lidhje me transferimin e Sanes.

“Ata janĂ« duke kĂ«rkuar njĂ« shumĂ« tĂ« lartĂ«, atĂ« qĂ« ne nuk mund ta ofrojĂ« shkaku i FIFA-s. Ne nuk duam tĂ« suspendohemi pĂ«r njĂ« transferim, duhet tĂ« tregohemi tĂ« kujdesshĂ«m”, ka shtuar ai. /Telegrafi/

www.telegrafi.com