Bayerni interesohet për Brais Mendezin e Celta Vigos

18 Korrik 2019

Bayerni Munich ka shfaqur interesim për të nënshkruar me mesfushorin spanjoll të Celta Vigos, Brais Mendezit.

Informacioni i ofruar nga revista “Kicker” tregon se skuadra futbollisti, i cili nĂ« sezonin e kaluar shĂ«noi gjashtĂ« gola dhe shpĂ«rndau shtatĂ« asistime, do tĂ« bĂ«hej lojtar i kampionit tĂ« BundesligĂ«s nĂ« kĂ«mbim tĂ« 25 milionĂ« eurove.

Lojtari 22-vjeçar bëri debutimin ndërkombëtar me ekipin spanjoll sezonin e kaluar. Ai ka luajtur gjithsej 55 ndeshje dhe ka shënuar shtatë gola me Celtan, përveç tetë asistimeve.

Bavarezët gjithashtu janë të interesuar për një tjetër futbollist të LaLigas, përkatësisht mesfushorin e Espanyolit, Marc Rocan.

Theksojmë se kampionit gjerman deri më tani i janë larguar Matts Hummels, Arjen Robben, Franck Ribery dhe Rafinha.

Ndryshe, gjermanët deri më tani kanë transferuar Leon Dajaku, Benjamin Pavardin e Lucas Hernandezin. /Telegrafi/

www.telegrafi.com