Bayerni kalon fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve – mposht Olympiacosin

06 Nëntor 2019

Bayern Munichu ka arritur t’i marrë tri pikë shumë të vështira ndaj Olympiacosit në kuadër të Ligës së Kampionëve, pasi ndeshja përfundoi 2-0.

Bavarezët e filluan takimin shumë mirë, duke krijuar disa raste të mira shënimi për gol, mirëpo Robert Lewandowski dhe Serge Gnabry nuk u treguan të saktë.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, derisa e dyta ishte më efektive për kampionin e Bundesligës.

ℹ So ist es passiert: #Coman bringt den Ball von rechts vor das Tor und Lewangoalski drückt das Leder zur Führung über die Linie! #FCBOLY 1-0 🔴⚪ pic.twitter.com/sMHA2LZMbP

— FC Bayern München (@FCBayern) November 6, 2019

Ishte sulmuesi polak ai që e kaloi skuadrën gjermane në minutën e 69-të, pas asistimit nga Kingsley Coman.

Kur u mendua se ndeshja po përfundonte me këtë rezultat minimal, gjermanët e dyfishuan epërsinë me golin e Ivan Perisicit (89′).

ℹ So ist es passiert: Nach einem schnellen Konter macht #Perišić mit seinem ersten Ballkontakt das 2:0 für den #FCBayern.#FCBOLY 2-0 🔴⚪ pic.twitter.com/2kLD7KVUgN

— FC Bayern München (@FCBayern) November 6, 2019

Pas kësaj fitoreje, Bayern Munich e ka kaluar Grupin B, duke arkëtuar 12 pikë, Tottenham Hotspuri ka katër, Crvena Zvezda me tri dhe skuadra greke me vetëm një. /Telegrafi/

www.telegrafi.com