Bayerni me disa mungesa në derbin ndaj Dortmundit – formacionet zyrtare

09 Nëntor 2019

Bayern Munich dhe Borussia Dortmundi i kanë publikuar formacionet për ndeshjen më të rëndësishme në kuadër të javës së 11-të në Bundesliga.

Bavarezët do të jenë nikoqir të ‘Milionerëve’ në ndeshjen që fillon në ora 18:30 në stadiumin ‘Allianz Arena’.

Në këtë takim, kampioni i ligës gjermane do të jenë pa lojtarët si Jerome Boateng që është i suspenduar me karton të kuq, derisa Lucas Hernandez e Niklas Sule që janë të lënduar.

🔴⚪️ #MiaSanMia #FCBBVB pic.twitter.com/6bK3NVtr0I

— FC Bayern München (@FCBayern) November 9, 2019

Për dallim nga rivali i tyre, Dortmundi do t’i ketë të gjithë lojtarët në dispozicion.

Dortmundi aktualisht është në vendin e katërt me 19 pikë, gjersa Bayerni është në të gjashtin me 18 sosh.

Hat jemand #FCBBVB gesagt? 👀 pic.twitter.com/UxNMnZgHy8

— Borussia Dortmund (@BVB) November 9, 2019

Formacioni startues i Bayern Munichut: Neuer, Pavard, Martinez, Lewandowski, Goretzka, Davies, Gnabry, Muller, Alaba, Coman, Kimmich.

Die Aufstellung für #FCBBVB ⬇️ pic.twitter.com/jQMyFdA8ea

— FC Bayern München (@FCBayern) November 9, 2019

Formacioni startues i Dortmundit:  Burki, Hakimi, Sancho, Gotze, Schulz, Hummels, Akanji, Brandt, Hazard, Witsel, Weigl. /Telegrafi/

💪 Unsere Start-1️⃣1️⃣ für #FCBBVB! pic.twitter.com/lYYPSwjjh7

— Borussia Dortmund (@BVB) November 9, 2019

www.telegrafi.com