Bayerni me disa mungesa në takimin ndaj Eintracht Frankfurtit – formacionet zyrtare

23 Maj 2020

Bayern Munich dhe Eintracht Frankfurit i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen që zhvillohet në kuadër të javës së 27-të n Bundesliga.

Ndeshja që fillon në ora 18:30 do të zhvillohet në stadiumin Allianz Arena, me Bavarezët që cilësohen si favoritë.

Në këtë takim, Hansi Flick do të jetë pa lojtarët si, Philippe Coutinho, Niklas Sule dhe Corentin Tolisso, që janë të lënduar.

Matchday in der #AllianzArena! 🏟️🙌 #packmas zuhause gegen die Eintracht! 💪⚽ #FCBSGE pic.twitter.com/Js0SsGmYvb

— FC Bayern München (@FCBayern) May 23, 2020

Në anën tjetër, Eintracht nuk do t’i ketë në dispozicion lojtarët si, Kohr (që ka plotësuar numrin e kartonëve), dhe Pacienca që është i lënduar.

Formacioni shartues i Bayern Munichut: Neuer, Pavard, Lewandowski, Perisic, Boateng, Goretzka, Davies, Muller, Coman, Kimmich.

Unsere Aufstellung gegen die @Eintracht. 💪#packmas #FCBSGE pic.twitter.com/7nKpjDeCoW

— FC Bayern München (@FCBayern) May 23, 2020

Formacioni shartues i Eintracht Frankfurtit: Trapp – Touré, Ilsanker, Hinteregger, N’Dicka – Fernandes, Gacinovic, Rode – da Costa, Silva, Kostic. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com