Bayerni planifikon transferimin e Dybalas

18 Shkurt 2019

Ylli argjentinas i Juventusit, Paulo Dybala pëlqehet shumë nga skuadra e madhe gjermane, Bayern Munich.

Dybala nuk po kalon ditët e tij më të mira këtë sezon të Juventusi, pasi ka mbetur nën hijen e portugezit Cristiano Ronaldo.

Argjentinas ka humbur edhe vendin e titullarit të rregullt dhe nuk po i pëlqen aspak kjo situatë te Juventusi.

Lexo po ashtu: Jo vetëm Isco dhe Icardi probleme me klubet – Pesë super yje që janë 'harruar' nga klubet e tyre dhe po e presin afatin kalimtar veror

Kjo situatë ka bërë që shumë klube të mëdha evropiane të shikojnë me kujdes mundësinë e transferimit të argjentinasit.

Paulo Dybala gjatë një ndeshje kundër Interit në Serie A (Foto: Getty Images/Guliver)

Sipas mediumit italian Tuttomercato, Bayern Munichu po përgatit një lëvizje për transferimin e Dybalas në verë.

Karl Heniz-Rummenigge thuhet se është një tifoz i madh i yllit argjentinas, i cili ka qenë i lidhur me një largim të Juventusit tash e disa javë.

Lexo po ashtu: Juventusi ofron Dybalan dhe para kesh për Salahun

Interi, Manchester City dhe Liverpooli thuhet se janë gjithashtu në kërkim të Dybalas, i cili ka kontratë me Juventusin deri në vitin 2022.

Dybala këtë sezon ka zhvilluar 29 ndeshje në të gjitha garat, teksa ka shënuar tetë gola dhe ka bërë gjashtë asistime. /Telegrafi/

www.telegrafi.com