Bayerni vazhdon me fitore në Bundesliga, triumfon ndaj Stuttgartit

27 Janar 2019
Bayerni vazhdon me fitore në Bundesliga, triumfon ndaj Stuttgartit

Bayern Munich ka vazhduar me fitore në Bundesliga, këtë herë ndaj Stuttgartit me rezultat 4-1.

Vendasit ishin dukshëm më të mirë dhe në fund ishte një fitore e merituar.

Goli i parë në takime erdhi nga Thiago Alcantara në minutën e pestë, spanjolli u asistua nga Robert Lewandowski. Ndërsa goli i barazimit erdhi nga Anastasios Donis (1-1).

So muss das! #MiaSanMia #FCBVFB pic.twitter.com/A5E5vSRtob

— FC Bayern München (@FCBayern) January 27, 2019

Në pjesën e dytë Bayerni e rikthey epërsinë me anë të autogolit nga Christian Gentner (55′), kurse goli i qetësisë u shënua Leon Goretzka (71′).

Sa për statistika në minutën e 84 shënoi edhe Lewandowski për 4-1.

Torschützen unter sich! 🙂🙃 #MiaSanMia #FCBVFB pic.twitter.com/T4Mv0HubwR

— FC Bayern München (@FCBayern) January 27, 2019

Bayerni pas kësaj fitore renditet në vendin e dytë në Bundesliga me 42 pikë, Stuttgarti në pozitën e 16-të  me 14 pikë.

Në xhiron e radhës skuadra bavareze luan kundër Leverkusenit, ndërsa Stuttgarti ndaj Freiburgit. /Telegrafi/

www.telegrafi.com