Beckenbauer: Klopp trajner i duhur për Bayernin

04 Qershor 2019

Një nga mbrojtësit më të mirë të të gjitha kohërave dhe legjendës së Bayern Munichut, Franz Beckenbauer, tha se do të dëshironte të shihte Jurgen Klopp në krye të ekipit bavarez.

Ish-futbollisti gjerman e konsideron trajnerin aktual të Liverpoolit si një ndër më të mirët në botën e futbollit modern.

“AsgjĂ« nuk do tĂ« mĂ« bĂ«nte mĂ« tĂ« lumtur sesa Klopp tĂ« ishte trajner i Bayernit”, tha Beckenbauer nĂ« njĂ« intervistĂ« pĂ«r Bild.

Strategu ka katër sezone që e drejton skuadrën angleze dhe tashmë i është ofruar një kontratë e re që vlen deri në vitin 2022.

Gazeta gjermane ka arritur të kontaktojë trajnerin e The Reds dhe e kanë pyetur rreth komenteve të Beckenbauerit.

“UnĂ« jam i kĂ«naqur qĂ« Franz mendon kĂ«shtu, ashtu siç jam i lumtur qĂ« tha se nuk kam asnjĂ« ide. TĂ« dyja, Borussia dhe Bayerni tani kanĂ« trajnerĂ« tĂ« mirĂ«, nuk e di se çfarĂ« do tĂ« ndodhĂ« nĂ« pesĂ« apo mĂ« shumĂ« vite, ndoshta situata do tĂ« jetĂ« krejtĂ«sisht e ndryshme” , vuri nĂ« dukje Klopp.

Lexo po ashtu: Pas suksesit në Ligën e Kampionëve, Liverpooli pritet ta shpërblejë Kloppin me kontratë trevjeçare

Ndryshe, gjermani këtë sezon së bashku me Liverpoolin kanë fituar titullin e Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/

www.telegrafi.com