Befason La Liga, askush në dhomën e VAR-it në ndeshjen Valladolid-Real?

11 Mars 2019

VAR-i tani është shndërruar në një pjesë të rëndësishme të futbollit.

Sa herë që ka një dyshim të gjithë fokusi është të dhoma e VAR-it, aty janë disa asistentë gjyqtarë që analizojnë pamjet dhe ia bëjnë më të lehtë punën gjyqtarit kryesor në fushë.

Por, kjo nuk ndodhi edhe në ndeshjen mes Valladolidit dhe Real Madrid në La Liga.

Almost a great goal. VAR disallowed it. pic.twitter.com/ZbZJ4kFgoF

— FootieFan2 (@Fan2Footie) March 10, 2019

Vendasit shënuan gol në minutën e 13-të me anë të Sergi Guardiolas, por gjyqtari kryesor vendosi të konsultohet me VAR-in se a ishte goli i shënuar në pozitë të rregullt.

Teksa loja u ndal dhe siç e do zakoni regjia e La Ligas shfaq pamjet e dhomës së VAR-it, ndodhi befasia.

Lexo po ashtu: UEFA me njoftim rreth golit të anuluar të Ajaxit ndaj Real Madridit: VAR-i anuloi me të drejt golin e Tagliaficos  

Në dhomën e VAR-it ku analizohen pamjet nuk ishte askush për një moment dhe e gjitha kjo u bë virale në media dhe rrjetet sociale nga tifozët.

Ende nuk dihet arsyeja pse ndodhi kjo, por gjyqtarit kryesor iu nevojitën rreth dy minuta minuta që të merrte vendim e për anulimin e golit në pozitë jashtë lojë. /Telegrafi/

Enfocan el VAR en el Valladolid-Madrid y no habia nadie JAJAJAJAJA pic.twitter.com/X6EwpqkOLx

— 𝓐𝓵𝓮𝔁 ♔ (@TrAleBron) March 10, 2019

www.telegrafi.com