Bën gjestin e famshëm të prangave, më pas pendohet: Gabim i madh/VIDEO

Ti mund ta lexosh kete ne 2 min.
28 Janar 2018 22:36
Mbrojtësi i Chievos imiton Mourinho-n dhe ndëshkohet me të kuq. Pendohet dhe kërkon falje

Mbrojtësi italian, Fabrizio Cacciatore bën “mea culpa” një ditë pasi bëri gjestin e famshëm të prangave (që e kishte bërë Jose Mourinho vite më parë duke ndezur polemika), që i kushtoi kartonin e kuq në sfidën ndaj Juventusit, duke lënë Chievon me 9 lojtarë në fushë: “Kërkoj falje publikisht për gjestin, ishte një gabim i madh... – shkruan ai në Instagram. – U kërkoj falje shokëve, trajnerit, klubit, tifozëve tanë dhe dashamirësve të futbollit. Sigurisht është një gjest i gabuar, që nuk duhet ta kisha bërë, një shembull që një profesionist nuk duhet të japë”.

Më tej, italiani ka theksuar: “Më vjen keq që vura në vështirësi shokët e mi, të cilët po luftonin nga minuta e parë e deri në të fundit... Reagimi im ishte një shfryrje impulsive dhe me të drejtë e pagova...Kërkoj falje...”./EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike