Benfica triumfon kundër Eintracht Frankfurtit, Valencia mposht Villarealin

11 Prill 2019

Sonte janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të çerekfinale të Ligës së Evropës.

Benfica ka shënuar fitore në takimin e parë kundër Eintracht Frankfurtit me rezultat 4:2.

Joao Felix ishte i jashtĂ«zakonshĂ«m nĂ« kĂ«tĂ« ballafaqim duke realizuar tri gola (’21, ’43, ’54) dhe njĂ« tjetĂ«r e realizoi Diasi (50).

#SLBSGE | 4-1 | âšœ 54' GOOOOOLLLOOOOOO! HATTRICK!! Acompanha tudo no nosso Game Hub ➡ https://t.co/pPs1pkrZnN #PSPlus #UEL pic.twitter.com/HrgaPb43wY

— SL Benfica (@SLBenfica) April 11, 2019

PĂ«r mysafirĂ«t dy golat i realizuan sulmuesit, Luka Jovic (’40) dhe Goncalo Paciencia (’72).

Ndërkohë, Valencia ka shënuar fitore si mysafir kundër Villarealit me rezultat 3:1.

Realizator pĂ«r skuadrĂ«n udhĂ«tuese ishin Goncalo Guedes (‘6, ’90+3) dhe Daniel Wass (’90+1).

PĂ«r vendasit gol shĂ«noi prej penaltisĂ«, Santi Cazorla (’36) gjersa theksojmĂ« se nga pika e bardhĂ« dĂ«shtoi edhe Daniel Parejo (‘6) pĂ«r ValencinĂ«.

?? Brrrum, Brrrum, Brrrum…

A toda velocidad ha arrancado este derbi europeo ??⚜#VillarrealVCF ?? #AmuntValencia pic.twitter.com/M4R8AMx3NS

— Valencia CF ?? (@valenciacf) April 11, 2019

Ndryshe, Arsenali triumfoi 2:0 kundër Napolit si dhe Chelsea ngadhënjeu kundër Slavia Pragës me rezultat 1:0.

Lexo po ashtu: Arsenali fiton ndeshjen e parë ndaj Napolit Lexo po ashtu: Chelsea triumfon si mysafir i Slavia Pragës në Ligën e Evropës

Ndryshe, ndeshjet kthyese mes këtyre ekipeve do të zhvillohen më 18 prill (e enjte). /Telegrafi/

www.telegrafi.com