Benzema komenton asistimin e mrekullueshëm me thembër

29 Qershor 2020

Karim Benzema e ka komentuar ndeshjen e të dielës mbrëma, të cilën Real Madridi e fitoi me rezultat 1-0 në udhëtim te Espanyoli si edhe garën për titull me Barcelonën.

“Jemi duke i monitoruar ata, mirëpo nuk do të flas për Barcelonën, por ne jemi duke luajtur mirë. Po i marrim ndeshjet një nga një”.

“Jemi të lumtur dhe e deshëm fitoren. Ishim të motivuar, morëm tri pikë dhe po shkojmë në shtëpi”, ishin fjalët e francezit pas ndeshjes.

Karim Benzema
What an incredible assist pic.twitter.com/VM1avJLlRH

— Unruly Gully🇰🇪 (@TomJr254) June 28, 2020

Sulmuesi i Los Blancos dhuroi një asistim të mrekullueshëm me thembër për Casemiron, i cili e realizoi golin e fitores.

Lexo po ashtu: Reali triumfon ndaj Espanyolit dhe rikthehet në krye

“Ishte asistim i mirë, mirëpo më e rëndësishmja është se Casemiro e përfundoi si duhet. Ishte një ndeshje e rëndësishme dhe e vështirë.

“Për mua, ky është futbolli. Kështu e shoh unë futbollit dhe i bëj gjërat si vijnë. Nuk po e shikojmë Barcën. Secila ndeshje është si finale për ne”, ka thënë më tej Benzema. /Telegrafi/

Karim Benzema's assist is the best thing you will see all week 🔥🔥🔥pic.twitter.com/Oa4OqnGnHa

— Goal (@goal) June 28, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com