Beppe Bergomi për largimin e Mauro Icardit: PSG nuk e ka prestigjin e Interit

31 Maj 2020

Beppe Bergomi ka thënë se kalimi i Mauro Icardit te Paris Saint-Germainit nuk ka lënë vend për shqetësim te Interi.

Sulmuesi argjentinas ishte në huazim te skuadra franceze nga Nerazzurët, ndërsa sot e kompletoi përfundimisht kalimin në Paris.

“Interi tashmĂ« e kishte marrĂ« vendimin pĂ«r Mauro Icardin nĂ« vitin e kaluar”, ka thĂ«nĂ« legjenda e klubit italian nĂ« Sky Sport Italia.

“Duke konsideruar se si situata ka evoluar, Icardi i Ă«shtĂ« bashkuar njĂ« skuadre qĂ« nuk ka prestigje tĂ« madh si Interi, por qĂ« ka fituar Ligue 1 dhe mund tĂ« fitojĂ« LigĂ«n e KampionĂ«ve”.

“Por, Romelu Lukaku ka treguar formĂ« tĂ« lartĂ« dhe ka zĂ«vendĂ«suar Icardin, andaj tĂ« gjithĂ« janĂ« tĂ« lumtur”, ka shtuar Bergomi.

Icardi kaloi te PSG për 50 milionë euro dhe tetë milionë bonuse, ndërsa 13 milionë janë paguar në verën e kaluar për huazimin e tij. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com