Bernardeschi nuk mjafton, Italia nuk di të fitojë (video)

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
10 Tetor 2018 22:54
Të kaltrit barazojnë me Ukrainën

Italia nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Ukrainës në miqësoren e luajtur sot në mbrëmje në Xhenoa. Skuadra e drejtuar nga Roberto Mancini ishte superiore në kontrollin e topit, por çaloi në finalizim. Në stadiumin “Luiggi Ferraris” të Xhenovës, tifozët gëzuan vetëm pak minuta avantazhin, pasi miqtë barazuan. Deri në fund ata ditën që të ruanin rezultatin. Problem për Italinë që ka vetëm 1 fitore në 6 takime të luajtura.

Në pjesën e parë ishin të kaltrit ata që dominuan, por nuk arritën që ta gjenin golin edhe falë pritjeve të gardianit mik, Pyatov. Por rrjeta aq shumë e kërkuar erdhi në minutën e 55, falë Bernardeschi-t, që gjuajti nga distanca. Por ekipi i drejtuar nga Andrej Shevchenko barazoi pas vetëm 7 minutash me në të Malinovskyi-t me një të majtë të bukur. /EDS/

***********************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike