Bersant Celina mund ta lë Swansean, klubi francez Dijon synon transferimin e tij

04 Shtator 2020

Mesfushori i Swansea City, Bersant Celina është kthyer në shënjestër të klubit francez Dijon.

Klubi nga Ligue 1 ka filluar bisedimet me lojtarin e Përfaqësueses së Kosovës.

Besohet se klubi i Championship do të ishte i gatshëm të shiste 23-vjeçarin, por normalisht duke paguar për kartonin e lojtarit, shkruan BBC.

On his way out?

Swansea City midfielder Bersant Celina is a target for French club Dijon.

More ? https://t.co/7qRMEzVkki pic.twitter.com/MHqzCCTnPc

— BBC Sport Wales (@BBCSportWales) September 4, 2020

Celina ka nënshkrua me Swansean nga Manchester City për një shumë rreth 3 milionë euro në korrik të vitit 2018.

Ai ka luajtur në huazim nga City te klube si FC Twente dhe Ipswich Town.

Bersant Celina (Foto: Alex Pantling/Getty Images)

Celina ka luajtur 79 ndeshje me Swansean. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan