Bild zbulon kaosin te Bayerni, Kovac nuk mban stërvitje me disa prej lojtarëve kyç të klubit

18 Shkurt 2019
Bild zbulon kaosin te Bayerni, Kovac nuk mban stërvitje me disa prej lojtarëve kyç të klubit

Bild, gazeta më e lexuar gjermane, sjell detajet e dramës më të fundit në Bayern Munich dhe kjo 48 orë para ndeshjes së sezonit për kampionët e Gjermanisë.

Bavarezët gjatë ditës së nesërme do të luajnë ndeshjen e parë me skuadrën angleze të Liverpoolit në kuadër të 1/16 së finales së Ligës së Kampionëve.

E përditshmja gjermane zbulon se edhe njëherë konfliktin aktual serioze mes trajnerit dhe yjeve të ekipit, e cila gjë e tronditi gjatë krizës së madhe në pjesën vjeshtore të kampionatit.

Foto: Bayern Munich/Twitter

Trajneri kroat, Niko Kovac u vonua për pesë minuta në stërvitjen e fundit para ndeshjes me Stuttgartin, në të cilën lojtarët ishin shumë të zemëruar.

Lojtaret për ndeshjen e kampionatit, në të cilin ‘rekordmeister’ fituan kundër Augsburgut (3:2) rezervat, ishin – Franck Ribery, Javi Martinez, Renato Sanches, Rafinha si dhe Davies – duhet të stërvitnin, por jo nën kontrollin e strategut. Në vend të kësaj, ata kishin stërvitur nën urdhrat e asistentit të trajnerit dhe vëllait të tij, Robert. Gjatë asaj kohe, trajneri ishte duke i bërë një analizë videos së lojës të Liverpoolit.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet rreth Bayernit

Së fundi, problemi i tretë dhe më i madh ndodhi menjëherë pas lojës dhe një fitore të ngushtë kundër Augsburgut.

Thiago Alcantara në zhveshtore ishte fjalosur shumë me Kovacin, i cili nuk dëshiron të dëgjojë për pakënaqësitë e spanjollit. Arsyeja për pakënaqësinë e mëdha të reprezentuesit të kombëtares spanjolle ishte se Kovaç e zëvendësoi në ndeshje në minutën e 82-të.

Ndryshe, takimi mes Bayerni dhe Liverpoolit pritet të startojë gjatë ditës së nesërme në ora 21:00 në Mynih. /Telegrafi/

www.telegrafi.com