Blerja rekord e West Ham për 50 milionë euro, prezantim interesant i numri të tij të fanellës nga kubi

19 Korrik 2019

Sebastien Haller është ylli i fundit që do të luajë në në kryeqytetin anglez tek klubi i West Ham.

Francezi ka ardhur nga Eintracht Frankfurt për plot 50 milionë euro te West Ham, që është edhe blerja më e shtrenjtë në historinë e klubit.

Një biznes i jashtëzakonshëm nga Frankfurti që e kishte blerë vetëm për 7 milionë nga Utrecht.

Our new signing's Twitter handle is @HallerSeb…

You know what to do! 👀 pic.twitter.com/XfMNZYfsFw

— West Ham United (@WestHamUtd) July 19, 2019

25-vjeçari ka zgjedhur numrin që do të mbajë në fanellë.  Edhe pse luan si qendërsulmues tipik dhe eventualisht duhet të mbajë numrin 9, nuk do të ndodhë kështu.

Haller do të ketë mbi shpinë numrin 22.

2️⃣2️⃣ days until our @premierleague season kicks off…

This is fitting, right @HallerSeb? 😉 pic.twitter.com/2VddkAh0JP

— West Ham United (@WestHamUtd) July 19, 2019

Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi i nëpërmjet një video,shumë të bukur ku përmes një grafiti në rrugët e Londrës, pikturohet numri i tij. /Telegrafi/

www.telegrafi.com