Bojkoti i kampionatit, “zbuten” palët, kryeministri përcakton negociatorin, Liga e Futbollit mbledhje të jashtëzakonshme

11 Shtator 2020

Reagimi i parë I kryemisnitrit Edi Rama në lidhje me vendimin e Ligës së Futbollit për të bojkotuar pa afat sezonin e ri ishte i fortë. Pavarësisht kësaj, qeveria ka lënë të hapur duerën për një zgjidhje të shpejtë. Për të negociouar me Ligën është autorizuar deputeti Fidel Ylli.

Superligaa 1

Menjëherë pas këtij lajmi, Liga e Futbollit ka njoftuar zhvillimin e një mbledhje të shtunën në orën 11:00 në stadiumin “Air Albania”. Temë e ditës mes të tjerash është edhe përcaktimi i pjestarëve të grupit negociator si dhe qëndrimi që do të mbahet gjatë negociatave.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com