Boksieri godet trajnerin e tij në mes të ndeshjes (VIDEO)

27 Tetor 2018
Boksieri godet trajnerin e tij në mes të ndeshjes (VIDEO)

Tifozët në një ndeshje boksi mbetën të shtangur kur njëri prej boksierëve u kthye dhe goditi me grusht trajnerin e tij. Levan Shonia nga Gjeorgjia ishte duke u ndeshur me Spas Genov, por para se të mundej për herë të 12 në karrierën e tij i lshoi disa goditje të forta trajnerit të tij.

Ndërsa të dy po qëndronin ne cep të ringut, pa asnjë arsye të dukshme, Shonia iu ktye trajnerit dhe e goditi me grusht. Ky i fundit u përpoq të shmangej e më pas e goditi boksierin me shuplakë në kokë, ndërsa Shonia ia ktheu me të majtën.

Trajneri i tij mezi u mbajt te litarët për të mos rënë dhe u desh ndërhyrja e gjyqtarit për të qetësuar situatën në ring./EDS/

**********

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota ne kohe reale nga Futbolli dhe sportet tjera.