Bologna – Juventus, formacionet zyrtare për Kupën e Italisë

12 Janar 2019

Bologna dhe Juventusi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Kupën e Italisë.

Zonja e Vjetër është mysafire  e Bolognas në ndeshjen e vlefshme për 1/8-tën e Kupës së Italisë, e cila zhvillohet nga ora 20:45 në Renato Dall’Ara.

Skuadra e drejtuar nga Massimiliano Allegri vjen në këtë raund pas katër raundeve të para të ka kaluara pa ndeshje dhe pret fitore në këtë udhëtim.

Qui ? Bologna! Alle 19.45 inizia la prima partita del nostro 2019! #ForzaJuve #BolognaJuve #CoppaItalia pic.twitter.com/xxQGSCLmq8

— JuventusFC (@juventusfc) January 12, 2019

Në anën tjetër, vendasit e Bolognas kanë kaluar dy raunde pa lojë, kanë dy fitore në raundit e tretë dhe katërt dhe presin të vazhdojnë tutje në Kupën e Italisë.

Some new names and numbers hanging up in the changing room! ? #BolognaJuve #WeAreOne ?? pic.twitter.com/mJaROcZiry

— Bologna FC 1909 (@BolognaFC1909en) January 12, 2019

Trajneri e vendasve ka vendosur të startojë me formacionin më të mirë të mundshëm, ndërsa Allegri ka bërë disa ndryshime.

Bologna: Da Costa; Calabresi, Danilo, Helander; Mattiello, Soriano, Pulgar, Svanberg, Dijks; Destro, Palacio

Juventus: Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Benatia, Spinazzola; Khedira, Pjanic, Can; Bernardeschi, Kean, Costa; 

#BolognaJuve, l'undici dei bianconeri! #FinoAllaFine ⚫️⚪️#CoppaItalia pic.twitter.com/DVhyynePnh

— JuventusFC (@juventusfc) January 12, 2019

/Telegrafi/ 

www.telegrafi.com