Bonucci: Barazimi ndaj Milanit nuk mjafton për Juventusin

13 Shkurt 2020

Leonardo Bonucci nuk ishte aspak i kënaqur me Juventusin që barazoi në udhëtim 1-1 ndaj Milanit në gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Kuqezinjtë kishin shumë më tepër mundësi shënimi në këtë takim në San Siro dhe morën epërsinë përmes Ante Rebic, por pasi Theo Hernandez u ndëshkua me të kuq, Cristiano Ronaldo konvertoi një penallti të vonshme dhe barazoi 1-1.

“Është e rëndësishme të shënoni një gol në udhëtim, por një ekip si i yni nuk mund të jetë i lumtur të lejojë Milanin të kalojë në epërsi dhe ta vërë lojën në dyshim”, ka thënë fillimisht Bonucci për Rai Sport.

Lexo po ashtu: Milani ‘bie’ në fund, Juventusi barazon në minutat shtesë në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë

“Ne duhet të kthehemi në formë, të gjithë duhet të rriten dhe të bëjnë më shumë”.

“Nuk ishte një paraqitje e keqe, por Milani bëri presion lartë dhe në këtë moment duhet të bëjmë më shumë, sepse ajo që ne po bëjmë gjatë javës nuk është e mjaftueshme”.

“Ne jemi në garë në tri garat, por sigurisht që duhet të përmirësojmë në mënyrën se si e lëvizim topin me ritëm, jo ​​të përfshihemi në aftësi të pakuptimta, pasi kemi lojtarë që mund të ndryshojnë një lojë”.

Lexo po ashtu: Milan 1-1 Juventus, notat e lojtarëve

“Ka një turne të forcës në prill, kështu që ne duhet të zgjidhim çështjet tona dhe të jemi gati për këtë”, përfundoi mbrojtësi i Juventusit.

Ndryshe, ndeshja e dytë gjysmëfinale do të jetë më 4 mars në Allianz Stadium. /Telegrafi/

www.telegrafi.com