Bonucci zbulon këtë do të mbështes në derbin e Milanos

12 Tetor 2018
Bonucci zbulon këtë do të mbështes në derbin e Milanos

Leonardo Bonucci thotë se mbështet Milanin në derbin e Madonnina që do të zhvillohet javën e ardhshme kundër Interit. Aventura e Bonucci-t zgjati vetëm një sezon në Milan, ndërsa ai u bashkua me Juventusin gjatë verës, por mbrojtësi e bëri të qartë se ai e vlerësoi magjinë e tij me kuqezinjtë dhe shpreson që ata të triumfojnë. “Unë shpresoj të shoh një lojë të mirë, por unë jam tifoz i Milanit në këtë ndeshje. Kam lënë prapa një grup të mirë të lojtarësh dhe një trajner të shkëlqyer “, tha ai në një konferencë për shtyp për ndeshjen e Ligës së Kombeve të Italisë kundër Polonisë, që do të zhvillohet të dielën.

31-vjeçari më pas komentoi se si ndikuan akuzat për përdhunim te sulmuesi portugez Cristiano Ronaldo: “Pashë një Ronaldo të qetë në javën ku ishim së bashku, këto janë çështje personale dhe nuk është vendi im për të komentuar mbi ta”, përfundoi ai. Bonucci u rikthye sërish te Juventusi dhe është krenar për zgjedhjen që ka bërë ndërsa shpreson që të fitojë në këtë sezon trofeun e Champions League. /EDS/

**********

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota ne kohe reale nga Futbolli dhe sportet tjera.