Bordi i Barcelonës takohet me Quique Setien për t’i konfirmuar mbështetjen e plotë

30 Qershor 2020

Presidenti i Barcelonës Josep Bartomeu me disa anëtarë të tjerë të bordit kanë vizituar Quique Setienin në shtëpinë e tij për t’i konfirmuar atij mbështetjen.

Sipas asaj që raporton Mundo Deportivo, klubi katalunas po kalon nëpër një situatë tejet të vështirë, me lojtarët që janë të acaruar me vendimet e trajnerit.

Drejtori sportiv Eric Abidal dhe ai gjeneral Oscar Grau, ishin në mesin e atyre që i konfirmuan mbështetjen Setienit dhe strategjive të tij që po i përdorë së fundmi.

Kjo situatë vije, pasi Marca raportoi se në zhveshtoren e Barcelonës lojtarët nuk janë të lumtur, sidomos pas barazimit 2-2 ndaj Celta Vigos.

Skuadra katalunase është aktualisht dy pikë mbrapa liderit Real Madridit, ndërsa sonte do të përballen me Atletico Madridin në Camp Nou. /Telegrafi/

‼️ NOTÍCIA @EsportsRAC1

El president, Josep Maria Bartomeu, el CEO, Òscar Grau, el vicepresident esportiu, Javier Bordas, i el secretari tècnic, Eric Abidal han estat al domicili particular de Quique Setién aquest dilluns a la tarda per valorar l'actual situació de l'equip. pic.twitter.com/x0oh5qvzDh

— El Barça juga a RAC1 (@FCBRAC1) June 29, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com