Borussia Dortmund ia vazhdon kontratën trajnerit Lucien Favre

18 Qershor 2019

Lucien Favre do të jetë trajner te Borussia Dortmund deri në verën e vitit 2021.

Edhe pse dështoi të fitonte titullin në sezonin e tij të parë me verdhezinjtë, drejtuesit e klubit nga Signal Iduna Park e kanë konfirmuar besimin që kanë ndaj trajnerit 61-vjeçar.

Klubi ka vendosur qĂ« t’ia zgjasĂ« kontratĂ«n edhe me njĂ« tjetĂ«r vit, pasi i skadon nĂ« vitin 2020.

Favre në sezonin e tij të parë në krye të Dortmundit arriti të kryesonte kampionatin me nëntë pikë avantazh ndaj Bayernit, por në fund u dorëzua.

👏👏👏 Unser Cheftrainer Lucien #Favre verlĂ€ngert seinen Vertrag vorzeitig um ein Jahr. #Favre2021 pic.twitter.com/p4i4gR0ELk

— Borussia Dortmund (@BVB) June 18, 2019

Borussia Dortmundi besojnë që me zviceranin në stol dhe me blerjet e reja si Nico Schulz, Thorgan Hazard dhe Julian Brandt mund ta thyejnë dominimin e Bayernit. /Telegrafi/

www.telegrafi.com