Borussia Dortmundi nuk dorëzohet për Mandzukicin

03 Korrik 2019

Borussia Dortmund thuhet se po kërkon ta risjellë sulmuesin e Juventusit, Mario Mandzukic në Bundesliga.

Sipas Gazzetta dello Sport, Juve e ka vënë Manduzkicin në shitje dhe vetëm trajneri i ri Maurizio Sarri mund ta rikthejë atë me kërkesë të tij.

Mario Mandzukic . (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Kroati është një favorit i tifozëve dhe nënshkroi kontratë të re në prill, por gazetari Nicolo Schira pretendon lojtari se është i hapur për idenë e kalimit të Dortmundit, të cilët janë të etur të nënshkruajnë me të.

Ai duhet të refuzojë ofertat fitimprurëse për tu bashkuar me Dortmundin dhe për tu kthyer në Gjermani, ku ai shënoi 68 gola në katër sezone me Wolfsburg dhe Bayern Munich.

Dybala e Mandzukic . (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Edhe gazetari Romeo Agresti i Goal.com, shkruan gjithashtu se 33-vjeçarit do të largohet nga Torino këtë verë  së bashku me shokun e tij të sulmit, Gonzalo Higuainin. /Telegrafi/

www.telegrafi.com