Brandt ia mbyll dyert skuadrave të interesuara

06 Maj 2019

Julian Brandt ia ka mbyllur dyert klubeve të interesuara duke thënë se është i lumtur në Bundesliga me Bayer Leverkusenin.

Sulmuesi i ri është duke u lidhur me një largim nga Leverkuseni, me Liverpoolin dhe Juventusin të interesuar për reprezentuesin gjermanë.

Lexo po ashtu: Dortmundi rivalizon Bayernin, gati ta paguajë klauzolën e Julian Brandt

SidoqoftĂ«, Brandt ka njĂ« kontratĂ« deri nĂ« vitin 2021, e cila ka njĂ« klauzolĂ« modeste lirimi prej 25 milionĂ« eurosh qĂ« mund t’i provokojĂ« klubet pĂ«r tĂ« ardhur nĂ« tĂ«.

“Jam duke shijuar veten [lojĂ«n time]. Kam njĂ« kontratĂ« me Bayerin deri nĂ« vitin 2021, kĂ«shtu qĂ« tani tĂ« gjitha janĂ« mirĂ«”, ka thĂ«nĂ« fillimisht Brandt.

Lexo po ashtu: Liverpooli dhe Juve mund ta aktivizojnë klauzolën e Julian Brandt

“NdĂ«rsa gjĂ«rat qĂ«ndrojnĂ« kĂ«shtu, unĂ« do tĂ« qĂ«ndroj kĂ«tu”.

“UnĂ« vetĂ«m dua tĂ« pĂ«rfundoj sezonin sa mĂ« mirĂ« qĂ« mundemi”, pĂ«rfundoi gjermani. /Telegrafi/

www.telegrafi.com