Brenda festës së Bayern Munichut pas triumfit në Ligën e Kampionëve – Davies dhuroi spektakël me vallëzimin e tij

24 Gusht 2020

Lojtarët e Bayern Munichut kanë festuar triumfin në Ligën e Kampionëve deri në orët e vona.

Bavarezët mposhtën 1-0 Paris Saint-Germainin me golin e vetëm të shënuar nga Kingsley Coman.

Njeriu i kësaj feste të organizuar ishte Alphonso Davies që me kërcimin e tij i argëtonte edhe lojtarët e Bayern Munichut.

Në këtë festë nuk kishte se si të mungonin as bashkëshortet e të dashurat e lojtarëve të skuadrës gjermane, derisa në foto ishin ajo e Thiago Alcantaras dhe Philippe Coutinhos.

Davies më pas ka publikuar edhe një foto duke pushuar kokën e tij në trofeun e Ligës së Kampionëve.

Bayern Munich më pas ka publikuar disa foto të lojtarëve të tyre në rrjetet sociale, ku shihet një festë e madhe e tyre.

Kujtojmë se skuadra gjermane arriti të mbyllte edicionin 2019/20 me tripletë, me trofetë e fituar edhe në Bundesligë e DFB Pokal. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan