Bruno Fernandes më i miri: Brighton 0-3 Manchester United, notat e lojtarëve

30 Qershor 2020

Manchester United ka fituar 3-0 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 32-të në Ligën Premier.

Golat për Djajtë e Kuq i shënuan Mason Greenwood dhe Bruno Fernandes që realizoi dy herë.

United ishte më i mirë ën fushë duke marrë notën e përgjithshme 6.95, ndërsa Brightoni u vlerësua me 6.07.

Lexo po ashtu: Manchester United fiton me lehtësi ndaj Brightonit

Lojtari me paraqitje më të mirë në këtë sfidë ishte mesfushori portugez që u notua me 8.9 fal dy golave të shënuar.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte portieri i vendasve, Mat Ryan me vlerësimin 5.6.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com