Buffon karikon PSG-në: Besojmë deri në fund

25 Tetor 2018

Kundër Napoli-t, Buffon nuk ka mundur që të zbriste në fushë për shkak të skualifikimit që ka në Champions League, por portieri i PSG-së ka treguar se është afër shokëve të skuadrës, duke i karikuar të gjithë në rrjete sociale pas fërshëllimës finale të gjyqtarit në “Parc des Princes”.

“Besojmë te vetvetja. Besojmë se gjithçka është e mundur. Besojmë deri në fund”, ka shkruar Gigi në profilin e tij në Tëitter, duke e komentuar kështu barazimin kundër Napoli-t”. /EDS/

*************************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.