Buffon kujton bisedën që e kishte me Ronaldon pas golit gërshërë të pranuar në Ligën e Kampionëve

07 Prill 2020

Gianluigi Buffon ka zbuluar fjalët që i kishte thënë Cristiano Ronaldos për golin e shënuar në gërshërë në Ligën e Kampionëve.

Portieri italian aktualisht luan me yllin portugez te Juventusit, mirëpo kur ky i fundit ishte te Real Madridi, i kishte shënuar një gol të jashtëzakonshëm.

Buffon ka treguar se ai kishte një bisedë me pesë herë fituesin e Topit të Artë pas golit që kishte pranuar, derisa tifozët e Zonjë së Vjetër e kishin duartrokitur.

Buffon talking about Cristiano Ronaldo. Legend recognises legend, great video. Nothing but respect. 👏 pic.twitter.com/04IG0zoaCk

— FutbolBible (@FutbolBible) April 6, 2020

“Pas rreth 25 sekondave zhgënjim për golin që pranova, normal pastaj mendova për atë që më kishte bërë ai, një gol të shkëlqyer”, ka thënë italiani.

“E pyeta: ‘Cristiano , sa vjeç je?” dhe ai më tha, ‘jo keq për një 33-vjeçar, apo jo?’

“Në fund të dy qeshëm”, deklaroi Buffon.

Buffon në fund ka thënë se ai ndihet shumë i lumtur që tani e ka në skuadër dhe mund të mbyllë karrierën e tij duke luajtur me të. /Telegrafi/

"How old are you?!" 🤷‍♂️🤣

Gianluigi Buffon has revealed the conversation he had with Cristiano Ronaldo after THAT bicycle kick.

pic.twitter.com/vDpc2m2vgS

— The CR7 Timeline. (@TimelineCR7) April 3, 2020

www.telegrafi.com