Busquets më i dalluari: Barcelona 1-0 Granada, notat e lojtarëve

19 Janar 2020

Barcelona ka fituar me rezultat minimal 1-0 ndaj Granadas në kuadër të javës së 20-të në La Liga.

Golin e vetëm në këtë takim që u zhvillua në Camp Nou e realizoi Lionel Messi në minutën e 76-të.

Barcelona ishte dukshëm skuadër më e mirë dhe mori notën e përgjithshme 7.04, ndërsa Granada u vlerësua me 6.37.

Barcelona vs Granada (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takimi ishte Sergio Busquets që u notua me 8.1.

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi doli të ishte German Sanchez që u përjashtua nga takimi në minutën e 69-të dhe u vlerësua me 5.4.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Barcelonës (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Granadas (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

www.telegrafi.com