Butragueno: Liga e Kampionëve e vështirë, kemi kundërshtarë të fortë

29 Gusht 2019

Drejtuesi i Real Madridi, Emilio Butragueno, ka folur për shortin në Tuttomercatweb në lidhje me shortin e Ligës së Kampionëve.

“Ndeshjet e kësaj gare janë gjithmonë të vështira. Çdo minutë, çdo ndeshje. Kemi vetëdijen dhe shpresën që skuadra të jetë gati”.

“Brugge dhe Galatasaray janë dy skuadra të forta, para publikut të tyre dhe janë shumë të forta fizikisht në fushën e lojës”.

“Jemi të mahnitur që do të kemi mundësinë të shkojmë në Paris”.

Ai u  pyet në lidhje me Neymar, por nuk deshi të flas, pasi që afati mbetet i hapure dhe disa në Spanjë.

“Nuk mund të flas për lojtarë që nuk luajnë të Reali, deklaroi ai. /Telegrafi/

www.telegrafi.com