Callejon do të kthehet në La Liga

02 Qershor 2020

Jose Callejon nuk do ta rinovojë kontratën me Napolin, ndërkohë që spekulohet se ai do të kthehet në La Liga për ta vazhduar karrierën.

La Gazzetta dello Sport raporton se edhe lojtari edhe klubi janë të mendimit se ka ardhur koha që t’i ndajnë rrugët pas përfundimit të kontratës këtë verë.

33-vjeçari luan në San Paolo që nga viti 2013 kur u transferua nga Real Madridi për 9.5 milionë euro.

(Foto: Michael Steele/Getty Images/Guliver)

Ai dëshiron të kthehet në kampionatin spanjoll për ta përfunduar karrierën, ndërsa klube të shumta kanë shprehur interesim për shërbimet e tij.

Sevilla dhe ish-klubi i tij, Espanyol, e duan Callejonin në skuadër, por për të interesohen edhe Real Betisi dhe Villarreali. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com