Cancelo: Interi për titull, por Juve mbetet Juve

21 Tetor 2019

Mbrojtësi i Manchester Cityt, Joao Cancelo, ka folur sot për rivalitetin në Serie A dhe përshtatjen e tij në Ligën Premier.

Ai u ndal duke folur edhe për luftën në Serie A, që duket se do të jetë mes Juventusit dhe Interit.

“UnĂ« jam akoma duke u mĂ«suar me kampionatin anglez, por jam i lumtur qĂ« kam luajtur nĂ« Itali me dy ekipe shumĂ« tĂ« forta”.

Joao Cancelo te Manchester City. (Foto: Alex Livesey/Getty Images)

“Guardiola? Si fĂ«mijĂ« kam dashur tĂ« jem mĂ« i miri nĂ« rolin tim dhe me kĂ«tĂ« trajner mund ta bĂ«j”.

“Atalanta? NjĂ« nga mĂ« tĂ« mirĂ«t nĂ« Itali, shumĂ« fizike dhe teknike me lojtarĂ« shumĂ« tĂ« mirĂ«. NesĂ«r do tĂ« jetĂ« njĂ« lojĂ« spektakolare.

“Iner? UnĂ« mendoj se ata do tĂ« garojnĂ« pĂ«r titullin. Dje Inter fitoi kundĂ«r Sassuolos; i pashĂ« nĂ« TV. Ata janĂ« njĂ« ekip me tĂ« vĂ«rtetĂ« i fortĂ«. Juve Ă«shtĂ« gjithmonĂ« Juve, fituan tĂ« gjitha kampionatet e fundit”, ka thĂ«nĂ« Cancelo.

Joao Cancelo te Juventusi . (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images)

Mbrojtësi 25-vjeçar u bashkua me kampionët anglez të Ligës Premier në fillim të kësaj vere, për një marrëveshje në vlerë rreth 30 milionë euro dhe Danilon si shkëmbim që kaloi te Bianconerët.

Ai ka kontratë deri në vitin 2025. Cancelo ka bërë shtatë paraqitje deri më tani këtë sezon për qytetarët. /Telegrafi/

www.telegrafi.com