Cavani rikthehet te PSG-ja për përballjen me Realin në Ligën e Kampionëve

08 Shtator 2019

Edinson Cavani mund të jetë i gatshëm për përballjen me Real Madridin në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Paris Saint-Germian dhe Los Blancos janë në Grupin A, së bashku me skuadrat si, Galatasaray dhe Club Brugge.

Sulmuesi uruguaian kishte pësuar lëndim në fitoren 4-0 ndaj Toulouses, e që gjithashtu lëndim kishte pësuar edhe Kylian Mbappe.

Por, Cavani pritet që të rikthehet në përballjen e PSG-së në Ligue 1 me Strasbourgun, që do të thotë se mund të luajë përkrah Mauro Icardit në sulm.

Lexo po ashtu: PSG fiton bindshëm ndaj Toulouses, por mbetet pa dy lojtarët kryesorë

Uruguaiani me shumë gjasë nuk do të luajë të gjithë ndeshjen e ligës, pasi Thomas Tuchel do ta ruajë për takimin ndaj Mbretërve.

Përballja në mes të PSG-së dhe Real Madridi do të zhvillohet më 18 shtator në ora 21:00 në ‘Parkun e Princave’. /Telegrafi/

www.telegrafi.com