Cazorla i hapur për një kalim në Amerikë

04 Nëntor 2019

Kapiteni i Villarreal, Santi Cazorla ka pranuar se do të konsideronte një lëvizje në Shtetet e Bashkuara të Amerikës para se të tërhiqej nga futbolli profesional.

34-vjeçari u rikthye te skuadra spanjolle në fillim të sezonit 2018-19, pas një dëmtimi që pësoi, për t’i dhënë kështu periudhës gjashtëvjeçare te Arsenali.

Që nga atëherë, atij i është dorëzuar emblema e kapitenit në El Madrigal, pas një shfaqjeje fantastike në mesfushën e Nëndetëses së Verdhë në 12 muajt e fundit.

Ish-mesfushori i Malagas është rikthyer gjithashtu te skuadra e Spanjës, pas një ndërprerje prej katër vitesh, dhe nënshkroi kontratën e re një vjeçare në fillim të sezonit 2019-20.

Sidoqoftë, sipas raportimeve të Mundo Deportivo , Cazorla e preferon kalimin në Amerikë.

Festa e Cazorlas pas një goli te Nëndetësja e Verdhë (Foto: Getty Images)

“Unë e adhuroj jetën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është një vend fantastik”, ka thënë mesfushori spanjoll.

“Jam në dijeni se njerëzit më kanë përmendur mua duke lëvizur potencialisht atje”.

Lexo po ashtu: Këto janë 10 rinovimet e mëdha të kontratave që po presin në tryezë për yjet e La Ligas

“Kjo me siguri do të ishte diçka që do ta konsideroja”, ka shtuar më tej Cazorla

Marrëveshja e Cazorla me skuadrën e Javi Calleja skadon në qershor dhe pritet t’i ofrohet një kontratë tjetër një vjeçare, sipas marrëveshjes së tij të tanishme, por ai mund të kërkojë një transferim përfundimtar në SHBA. /Telegrafi/

www.telegrafi.com