Çfarë goli Ramadani! Shqipëria dyfishon ndaj Moldavisë

11 Qershor 2019

Minuta e 92-të e takimit Shqipëri-Moldavi dhe kuqezinjtë kanë siguruar fitoren pas golit të dytë të shënuar nga Ylber Ramadani, një eurogol i ish-mesfushorit të Partizanit.

Minuta e 65-të e ndeshjes dhe më në fund Shqipëria ka gjetur golin e epërsisë. Ka shënuar Sokol Cikalleshi pas një inkursuoni në të majtë të Odise Roshit. Dy ndërrimet fituese të trajnerit Reja japin efekt

jQuery(window).load(function() { jQuery(“.galery-slider”).flexslider({ animation: “fade”, controlNav: true, animationLoop: false, slideshow: true, }); });

Minuta e 45-të e takimit Shqipëri-Moldavi. Gjyqtari finlandez vërshëllen fundin e pjesës së parë, një pjesë loje e domimuar nga Shqipëria e Edi Rejas, që krijoi, por nuk mundi të konkretizojë epërsinë e saj.

Minuta e 23-të e ndeshjes Kuqezinjtë kanë kontrollin e lojës dhe shtyjnë para për të gjetur rrugën e golit të parë. Hysaj ka pasur një moment ideal shënimi pas harkimit nga e majta e Lenjanit. Në minutat 23-24 Armando Sadiku ka shkuar dy herë pranë golit, por i pafat cërrikasi

Ora 20:25- Nis sfida ndaj Moldavisë, Kombëtarja do fitoren e dytë në grup
Ka startuar në këto çaste në “Elbasan Arena” ndeshja e katërt në grupin H për Shqipërinë, ajo ndaj Moldavisë.

Skuadra kuqezi kërkon suksesin e dytë në grup, ndërsa Edi Reja fitoren e parë në drejtimin e Shqipërisë. Reja ka bërë ndryshime thelbësore në formacion, ndërsa nuk ka një interesim të madh të tifozërisë për këtë 90 minutësh.

jQuery(window).load(function() { jQuery(“.galery-slider”).flexslider({ animation: “fade”, controlNav: true, animationLoop: false, slideshow: true, }); });

vijon

www.balkanweb.com