Çfarë po ndodh në “San Siro” – Milani kalon në epërsi me dy gola të shpejtë ndaj Juventusit

08 Korrik 2020

Edhe pse Juventusi ishte duke fituar 0-2 përballë Milanit, kuqezinjtë kanë arritur të shënojnë tre herë për të kthyer ndeshjen në 3-2.

Adrien Rabiot dhe Cristiano Ronaldo shënuan për Juventusin në minutat 47’ dhe 56’ për të kaluar në epërsi prej 2-0.

Por Milani nuk u dorëzua dhe arriti të shënojë tri herë brenda pesë minutave.

Fillimisht Ibrahimovic shënoi për 2-1 nga penallti, për të hapur ndeshjen.

Kessie with an equaliser! It’s 2-2! pic.twitter.com/84tQlSmm8T

— Milan Fans Macedonia (@MilanFansMK) July 7, 2020

Pas tij ishte Franck Kessie që shënoi për 2-2, pas një përgjumje në mbrojtjen e Juventusit.

Franck Kessié (66′) 🇨🇮⚽️
Rafael Leao (67′) 🇵🇹 ⚽️

Kessie and Leao catch Juventus defenders sleeping and give Milan the lead!#MilanJuve

3 | AC Milan
2 | Juventuspic.twitter.com/402P4NILHJ

— BetAmerica (@BetAmerica) July 7, 2020

Se mbrojtja e Juventusit nuk ishte në element e tregon edhe goli i tretë i shënuar një minutë më pas nga Leao. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com