Chelsea fiton me shumë mund ndaj Crystal Palaces

07 Korrik 2020

Chelsea e ka mposhtur Crystal Palacen në kuadër të javës së 34-të në Ligën Premier, me rezultat 3-2.

Pas vetëm gjashtë minutash lojë, The Blues kaluan në epërsi me anë të Olivier Giroud që pranoi një asistim të bukur nga Willian.

Chelsea vazhdoi me presion tĂ« lartĂ« ndaj vendasve dhe arriti tĂ« dyfishonte epĂ«rsinĂ« me anĂ« tĂ« Christian Pulisic (27’), derisa anĂ«sori brazilian sĂ«rish asistoi.

Crystal Palace vs Chelsea (Foto: Justin Setterfield/Getty Images/Guliver)

Por, ‘Shqiponjat’ u kĂ«ndellen pas golit tĂ« dytĂ« tĂ« pranuar dhe arritĂ«n tĂ« ngushtonin epĂ«rsinĂ« e mysafirĂ«ve nĂ« 2-1 me anĂ« tĂ« Wilfried Zahas (34’).

NĂ« pjesĂ«n e dytĂ«, ishte pĂ«rsĂ«ri skuadra e Frank Lampard qĂ« e kishte iniciativĂ«n dhe e thelloi epĂ«rsinĂ« nĂ« 3-1 me golin e tĂ« sapo inkuadruarit nĂ« lojĂ« Tammy Abraham (71’), me njĂ« shĂ«rbim tĂ« Ruben Loftus-Cheek.

Crystal Palace vs Chelsea (Foto: Justin Setterfield/Getty Images/Guliver)

Por, nuk kaloi asnjë minutë dhe Chrstian Benteke e ngushtoi epërsinë e Chelseay në 3-2 me golin e realizuar në minutën e 72-të.

MysafirĂ«t kishin edhe disa shanse të  mira nĂ« fund, mirĂ«po nuk arritĂ«n t’i konkretizonin ato.

Me këtë fitore në javën e 34-të, Chelsea është ngritur në pozitën e tretë me 60 pikë, ndërsa në xhiron e 35-të takohen me Sheffield United. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com