Chelsea luan ndaj Eintrachtit për të siguruar finalen e Ligës së Evropës, formacionet e mundshme

09 Maj 2019

Chelsea dhe Eintracht Frankfurti do të ndeshen mes veti në ndeshjen kthyese të vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Evropës.

Blutë e Londrës janë nikoqir të gjermanëve në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Evropës, e cila zhvillohet në Stamford Bridge nga ora 21:00.

Ndeshja e parë e zhvilluar në Gjermani ka përfunduar me barazim 1-1 dhe gjithçka ka mbetur e hapur për ndeshjen e sotme.

Lexo po ashtu: Përballja vendimtare me Eintracht Frankfurtin, këto janë statistikat e Chelseat me skuadrat gjermane

Ekipi i drejtuar nga Maurizio Sarri synon fitoren për të kapur finalen, ndërsa mysafirët do t’i kualifikonte edhe një barazim 2-2 e lartë.

Trajnerët e të dyja skuadrave thuhet se do të luajnë në këtë ndeshje me formacionet më të mira të mundshme, ku te Blutë vërehet mungesa e N’Golo Kante shkaku i lëndimit.

Final game at the Bridge this season…

COME ON CHELSEA! ? #CHEFRA pic.twitter.com/MqjkuhgjAu

— Chelsea FC (@ChelseaFC) May 9, 2019

Chelsea (4-3-3): Kepa; Azpilicueta, Christensen, David Luiz, Marcos Alonso; Loftus-Cheek, Jorginho, Barkley; Willian, Higuain, Hazard.

Eintracht (3-4-1-2): Trapp; Abraham, Hasebe, Hinteregger; Da Costa, Rode, Fernandes, Kostic; Gacinovic; Jovic,

/Telegrafi/

www.telegrafi.com