Chelsea – Newcastle, formacionet zyrtare

12 Janar 2019

Chelsea dhe Newcastle United kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Blutë e Londrës janë nikoqir të Laraskave në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Ligës Premier, ndeshja e cila zhvillohet në Stamford Bridge nga ora 18:30.

Skuadra e drejtuar nga Maurizio Sarri vjen në këtë ndeshje pas dy fitoreve dhe një barazimi, kështu që pret tri pikët e radhës nga kjo ndeshje në shtëpi.

The Blues have arrived at the Bridge! ? #CHENEW pic.twitter.com/FpBRLU6kgK

— Chelsea FC (@ChelseaFC) January 12, 2019

Në anën tjetër, mysafirët e Rafa Benitezit janë larg formës dhe pa fitore në këtë ndeshjet e fundit, kështu që do të ishin të kënaqur edhe me një pikë.

? 2 HOURS TO GO: Two hours to go until Newcastle United face @ChelseaFC at Stamford Bridge.

We’ll bring you the Magpies' line-up right here at 4.30pm. #NUFC pic.twitter.com/Fz9ZGP2yMZ

— Newcastle United FC (@NUFC) January 12, 2019

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Chelsea: Arrizabalaga; Azpilicueta, Rudiger, Luiz, Alonso; Jorginho, Kante, Kovacic; Willian, Hazard, Pedro.

Here is our starting 11 to play Newcastle today! ?#CHENEW pic.twitter.com/58kGvT7jwG

— Chelsea FC (@ChelseaFC) January 12, 2019

Newcastle: Dubravka; Yedlin, Lascelles, Lejeune, Clark; Ritchie, Hayden, Longstaff, Atsu; Perez, Rondon.

TEAM NEWS:

Here’s how Newcastle United line up for tonight’s @premierleague clash against @ChelseaFC. #NUFC pic.twitter.com/6lGcBctQHN

— Newcastle United FC (@NUFC) January 12, 2019

/Telegrafi/

www.telegrafi.com