Chelsea shënon edhe dy herë brenda pesë minutave

29 Maj 2019

Chelsea e ka në xhep tanimë trofeun e Ligës së Evropës, pasi është duke udhëhequr me rezultat 3-0.

Olivir Giroud e ka shënuar gol e parë që në fillim të pjesës së dytë, duke e kaluar Chelsean në epërsi.

Nuk vonoi shumë dhe Pedro e dyfishoi epërsinë në 2-0 në minutën e 60-të.

It is goal! Pedro (Chelsea) puts the ball inside the net.#pedro#chelseafc pic.twitter.com/PYPJmK5oZ3

— DONSPORTS (@donsports3) May 29, 2019

Chelsea nuk i ndali sulmet dhe në minutën e 64-të fitoi penallti.

EDEN HAZARD GOAAAAL!
Perfect way to end his time here!
Leaving the way he started by winning the Europa League!! pic.twitter.com/kJiiiGLwbC

— CM (@CFCJorg) May 29, 2019

Nga pika e bardhë doli të jetë i saktë Eden Hazard për 3-0. /Telegrafi/

www.telegrafi.com