Chelsea suspendon kontrata e reja të lojtarëve shkaku i krizës nga coronavirusi

25 Mars 2020

Edhe Chelsea po mendon që t’i përgjysmojë pagat e disa prej lojtarëve shkaku i gjendjes aktuale nga coronavirusi.

Pandemia botërore ka detyruara disa klube evropiane që t’i përgjysmojnë pagat e lojtarëve, derisa disa prej tyre kanë larguar edhe lojtarë.

The Telegraph raporton tani se The Blues kanë suspenduar kontratën e Willianin dhe Olivier Giroud që skadon më 30 qershor.

Marrëveshjet e reja po ashtu do të anulohen edhe për Pedro Rodriguezin dhe Willy Caballeron, që kanë po ashtu kontrata deri në këtë verë.

Lexo po ashtu: Giroud nuk pranon të rinovojë kontratën e tij me Chelsean

Chelsea po ashtu dëshiron të blindojë edhe Tammy Abrahamin, mirëpo që lojtari e ka refuzuar shansin e parë, pasi kërkon pagë më të lartë.

Andaj, pa kaluar gjendja me virusin vdekje prurës, nuk do të ketë kontrata të reja për lojtarët. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

www.telegrafi.com