Çiftet dhe datat e zhvillimit të ndeshjeve gjysmëfinale të Ligës së Evropës

18 Prill 2019

Tashmë dihet katër klubet që do ta kërkojnë trofeun në Ligën e Evropës.

Arsenali pasi arriti ta mposht Napolin, do të përballet me Valencian që fitoi përballë Villarrealit.

? Arsenal fans, over to you! ?

Which do you prefer? ???#UEL

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) April 18, 2019

Ndeshja tjetër do të zhvillohet me Eintracht Frankfurtit dhe Chelseat.

Frankfurti e eliminoi Benfican, ndërsa Chelsea fitoi përballë Slavisë së Pragës.

? RESULTS ?

? Chelsea claim 7-goal thriller
⚪️ Frankfurt through on away goals
? Parejo on the scoresheet as Valencia win
? Lacazette with the only goal in Naples#UEL pic.twitter.com/dkZxd0XUW0

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) April 18, 2019

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen me 2 maj, ndërsa ato kthyese me 9 maj.

Finalja zhvillohet në Baku. /Telegrafi/

www.telegrafi.com