City leksion Real-it në Los Angeles

City leksion Real-it në Los Angeles

Manchester City ishte i papërmbajtshëm në takimin e luajtur në Los Angeles kundër Real Madrid-it. Pep Guardiola është në rrugë të mbarë për të ndërtuar një skuadër, e cila do të luftojë për trofetë më të rëndësishme. ër “galaktikët” ishte e pamundur që të mund të çanin më shumë se një herë, mbrojtjen më të shrenjtë të planetit. e parë ka qenë me ritëm të lartë, e megjithatë gola nuk pati në stadiumin LA Coliseum . Navas reagoi mirë ndaj një goditje të ashpër nga sulmuesi argjentinas Sergio Aguero. Otamendi hapi lojën pak pas fillimit të pjesës së dytë duke realizuar golin e parë dhe pak minuta më vonë, Raheem Sterling-u dyfishoi rezultatin e Manchester City-t pas një goli të llogaritur mirë. ësi 23 vjeçar John Stones-i ekzekutoi një goditje perfekte duke e dërguar topin në rrjetë, ndërsa sagën e golave e mbylli Brahim Diaz-i, një gol me të majtën e tij në trekëndëshin e Kiko Casilla-s. e nderit për “galaktikët” e realizoi Oscar në të 90’.