Coronavirus: Alli, Maddison e Grealish në Ibiza – distanca sociale e gjërat e tjera nuk ekzistojnë

01 Gusht 2020

Yjet nga Liga Premier, Dele Alli, Jack Grealish dhe James Maddision janë duke i kaluar pushimet në Ibiza.

Tre lojtarët anglezë janë parë së bashku duke kaluar pushimet, pasi sezoni për ta ka përfunduar.

Lojtari i Tottenham Hotspurit, i Leicesterit dhe ai i Aston Villës, nuk kanë respektuar masat për parandalimin e COVID-19, duke qëndruar të ulur në një turmë njerëzish.

Ata janë parë të rrethuar nga disa femra, derisa duket se është zhvilluar një festë në plazh.

Me gjasë treshja e lojtarëve do të ndëshkohen nga klubet e tyre për këtë veprim, pasi tashmë dihet që ndalohet grupimi në ambiente të hapura dhe ato të mbyllura. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com