Coronavirusi prek edhe Ligue 1, ndeshja mes Strasbourg dhe PSG shtyhet

06 Mars 2020

Pas futbollit italian, coronavirusi prek edhe atë francez, pasi mbrëmjen e sotme është shtyrë ndeshja e parë e Ligue 1, mes Strasbourgut dhe Paris Saint Germain.

Ajo ishte e planifikuar që të zhvillohet të shtunën nga orën 17:30.

Vendimi është marrë nga autoritet e zonës dhe shkak është shmangia e grumbullimit të shumë njerëzve në një ambient të limituar.

Kjo pasi do të favorizonte ndjeshëm përhapjen me shpejtësi të virusit që ka alarmuar botën.

Momentalisht Ă«shtĂ« konfirmuar se takimi nuk do tĂ« zhvillohet kĂ«tĂ« fundjavĂ«, ndĂ«rsa mbetet end pĂ«r t’u vendosur se kur do tĂ« rikuperohet kjo ndeshje.

ShqetĂ«sues Ă«shtĂ« fakti qĂ« coronavirusi po ndikon nĂ« ecurinĂ« e kampionateve mĂ« tĂ« mĂ«dha evropiane tĂ« futbolli, pasi tashmĂ« Serie A do t’iu zhvillojĂ« ndeshjet njĂ« muaj me dyer tĂ« mbyllura. /Telegrafi/

www.telegrafi.com