Coutinho drejt PSG-së, Barcelona pret Neymarin

03 Korrik 2019

Barcelona dhe PSG më në fund mund të arrijnë një marrëveshje mes tyre.

Neymari ishte ai që po distancohet prej klubit francez të Paris Saint-Germain ani pse këta të fundit e transferuan për 222 milionë euro. Tanimë sulmuesi mund të kthehet në klubin katalunas.

Kampionët francezë kanë qenë edhe më parë të interesuar për ish-lojtarin e Liverpoolit, Philippe Coutinho.

Ky i fundit nuk pritet të mbetet pjesë e Barcelonës pas paraqitjeve të dobëta dhe largimi është opsioni më i miri për brazilianin.

Neymar (Foto: Getty Images)

Coutinho po shfaq paraqitje të mira në Copa America, e cila gjë ka bindur zyrtarët e parisienëve për ta transferuar lojtarin.

Por, kampionët spanjoll duhet të krijojnë një buxhet për blerjen e lojtarit pasi që nuk dëshirojnë të kenë probleme me FIFA-n.

Ndryshe, Barca është duke u munduar që të sjell lojtarë të rinj pas përforcimit të Realit gjersa klubi nga Parisi dëshiron ta shesë lojtarin pas probleme ligjore rreth ngacmimeve seksuale. /Telegrafi/

www.telegrafi.com